Nowości - Uratowani po 5 dniach dryfowania

Oo emaile od Beaty, z wtorku i piątku:  

 

Tytuł: Wyspiarze Seimat proszą o modlitwę

 

W czasie rozmowy radiowej z wyspami przekazano nam wiadomość o zaginięciu żaglówki na oceanie. Eddie i Apaok (dorosły mężczyzna i chłopiec) nie dotarli na wyspę Sumasumun w drodze z wyspy Patexux (wyspa gdzie odbyła się dedykacja Nowego Testamentu w zeszłym roku). Poszukiwania trwają...a ocean szaleje...

Jedno dziecko (1.5 roczne) utonęło tego samego dnia...rodzina w szoku...

[...]   

Dołączcie proszę do modlitwy w tych sprawach.

Dziękujemy!

 

Beata w imieniu Zespołu 

 

 

Email z piątku 7 lutego: 

Tytuł: URATOWANI

 

Apaok i Eddie przeżyli! Ich żaglówka podryfowała 300km na wschód od wysp Ninigo w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy Manus, i w końcu bezpiecznie dotarli do miasta Lorengau po 5 dniach dryfowania. Teraz muszą znaleźć transport z powrotem na wyspę Patexux.

Dziękujemy Bogu za miłosierdzie i cud ocalenia! Wiemy jak to jest na wzburzonym oceanie i większość zaginionych ludzi nie wraca po takim dryfowaniu...

Niesamowita historia! I podejrzewam, że dla wyspiarzy z Patexux będzie niesamowite również to jak wielu ludzi z drugiego końca świata modliło się o ocalenie. I potężne świadectwo dla nich!

  

Dziękujemy za modlitwy!

  

Beata z Zespołem

 

 

Kiedy w maju 2013 roku odpływaliśmy z wyspy Patexux, na której odbyła się dedykacja,  a z której wypłynęli Eddie i Apaok, mieszkańcy wyspy żegnali nas pieśnią, której słowa mówiły, że Bóg będzie się o was troszczył, czy będziemy lecieć, czy będziemy płynąć, Bóg będzie się o was troszczył. 

Ten sam Bóg zatroszczył się również o nich i sprawił ten nesamowity ratunek.  

 

Na zdjęciu typowa żaglówka z wysp Ninigo.

W załączonym linku pieśń, którą żegnali nas w maju 2013 roku mieszkańcy Patexux. 

Pożegnanie na Patexux