1. Spotkanie z misją

Jeśli chcecie rozwijać swoją wspólnotę, to najlepszym sposobem jest zaangażowanie w misję: czy w misję tę blisko, czy w misję tę daleko. Chętnie opowiemy o tych misjach daleko, ze szczególnym uwzględnieniem misji tłumaczenia Biblii na języki, które jej jeszcze nie mają.

W zależności od miejsca rozwoju, w którym jest Wasza wspólnota, możemy zastosować różne formy zachęty misyjnej. Może to być misyjne kazanie, całodzienne warsztaty o misjach, spotkanie z misjonarzem czy prezentacja na tematy typu:

– Co dzieje się obecnie w świecie misji?
– Jak wygląda sytuacja tłumaczeń biblijnych na ponad 7000 języków świata?
– Największe potrzeby misyjne na świecie?
– Jak zbudować misyjny kościół?

Jesteśmy gotowi na wizytę w Waszym kościele, by o tym opowiadać.

2. Uzdrowienie zranień

„Uzdrowienie zranień” (Trauma Healing) jest programem prowadzonym przez Trauma Healing Institute, który pozwala ludziom odnaleźć uzdrawiającą moc Boga przez Pismo Święte. Każdy z nas doświadczył traumy, żałoby czy straty. Każdy z nas potrzebuje uzdrowienia pochodzącego od Boga. „Uzdrowienie zranień” pomaga zrozumieć ten proces, zastosować go do siebie oraz stać się pomocą dla innych.

Jednocześnie program ten uczy, jak być pomocą w procesie uzdrowienia, jak być duszpasterzem dla innych. Jeśli chcecie, aby Wasz kościół stał się miejscem uzdrowienia serca, w biblijny, zdrowy i dostępny dla każdego sposób, jest to program dla Was.

Efektem programu może być indywidualne wewnętrzne uzdrowienie, małe grupy dla ludzi potrzebujących społeczności, pomocy i opieki. Efektem też będą członkowie kościoła świadomi tego, jak pomagać sobie nawzajem tak, aby pomagać i nie wyrządzić krzywdy.

3. Szkolenie dla grup misyjnych

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że byłeś za granicą, a jeśli nie był to pobyt w zamkniętym hotelu all-inclusive, to pewnie zetknąłeś się z innością obcej kultury i języka. Pomimo że świat stał się „globalną wioską”, nadal jest on domem dla wielu narodów, z których każdy ma swoje wartości, przekonania i prawa wyrażane przez zwyczaje, zachowania i zasady. Z tego składa się kultura.

Każdy naród mówi też własnym językiem, których jest ponad 7000. Jeśli chcesz wysłać misjonarzy do innego narodu, muszą oni nie tylko zrozumieć ludzi, którym chcą służyć, i okazać im szacunek, ale też zakomunikować dokładnie to, co chcemy zakomunikować: Bożą miłość i troskę. Jest to łatwiejsze, gdy rozumiemy miejscowe wartości i zwyczaje oraz jesteśmy postrzegani jako ktoś, kto szanuje i rozumie. Jednocześnie nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego jako organizacja misyjna z dużym stażem i misjonarzami, którzy spędzili wiele lat w innych kulturach na całym świecie, jesteśmy gotowi i chętni, aby pomóc twojemu kościołowi w docieraniu z Ewangelią na cały świat.

Proponujemy szkolenie „Zrozumienie kultury i języka” dla ludzi chętnych do wyjazdów na misję (długo- bądź krótko-terminową). Uczestnicy tego szkolenia zostaną wyposażeni w narzędzia potrzebne do:
– odkrycia wartości i przekonań danego narodu,
– zrozumienia zwyczajów panujących w tym narodzie,
– nauczenia się przynajmniej podstaw języka narodu, do którego się wybierają.

4. Następne pokolenie

Bóg może zacząć wcześnie. Jak możemy mieć w tym udział? Wiele powołań do misyjnej służby zaczynało się od wrażenia, jakie w sercu dziecka zostało po wysłuchaniu misyjnych historii, zarówno tych na szkółkach niedzielnych, jak i przy każdej innej okazji. Wrażliwość rozbudzana w dzieciństwie wydaje zwykle plony dużo później.

Proponujemy program dla dzieci (wiek 7-12 lat) pt. „Wielka wyprawa”. Zakłada on przede wszystkim współpracę z Waszym kościołem – z liderami pracującymi z dziećmi oraz wolontariuszami z Waszej wspólnoty. „Wielka wyprawa” ma trzy etapy. Pierwszy to przygotowanie i przeszkolenie wolontariuszy w piątkowy wieczór. Drugi to sobotni całodzienny program dla dzieci. Trzeci etap to niedzielne nabożeństwo, planowane jako dobre podsumowanie nie tylko dla dzieci, ale też dla ich rodziców, oraz zachęta dla całej wspólnoty.