Edukacja dzieci w Etiopii

Zainteresowanie wspieraniem tego projektu pojawiło się ze strony przyjaciół BSM w 2008 roku. Wtedy Klub Pomocnych Serc ze Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Ełku wysłał pokaźną kwotę pieniędzy, którą przekazaliśmy na przybory szkolne i odzież dla potrzebujących dzieci z Kościoła Mekane Yesus w Arba Mincz. Jednorazową pomocą zostało objętych 19 dzieci w wieku 8-15 lat (2-8 klasa szkoły podstawowej). Potem, w latach 2011-2017, wspieraliśmy edukację Czeryneta Kasaje, który ukończył już studia na uniwersytecie, rozpoczęte w 2017 roku.

W imieniu wspierających przekazujemy środki finansowe na naukę (zakup odzieży i przyborów szkolnych) stale rosnącej grupy  kolejnych dzieci (sierot i półsierot) z okolic miejscowości Gerese (lud Gamo i Zergulla). Obecnie są to: Abraham, Ashenafi, Meklit, Elsabet, Mihiret, Feben, Genet, Senbetu, Mulatu, Riste, Tsega, Eniyew, Tekalign, Meseret, Zemarit i Esayas.

Zapraszamy każdego, kto chciałby w ten sposób 'zaadoptować’ potrzeby edukacyjne dzieci w Etiopii, do współpracy w tym projekcie! Wsparcie modlitewne i finansowe bardzo mile widziane.

Wspieraj projekt