Aktualności

Budowa szkoły i domu modlitwy w wiosce Domboki

Budowa szkoły i domu modlitwy w wiosce DombokiPo koniec czerwca 2006 roku odwiedziliśmy wioskę Domboki, (gdzieś w połowie drogi pomiędzy Użgorodem a Mukaczewem), gdzie w 22 domkach mieszka około 35 rodzin, razem około 300 osób. Rodziny są wielodzietne, ale niestety wiele rzeczy składa się na to, że rodzice nie chcą posyłać swoich dzieci do szkoły w sąsiedniej ukraińskiej wiosce.Domy budowane są z niewypalanej gliny.
Woda czerpana jest obecnie z dwóch studni o głebokości ok. 4 m. Ze względu na bliskość latryn (4 w wiosce), woda w studni jest skażona, co powoduje częste biegunki i inne choroby układu pokarmowego zwłaszcza wśród małych dzieci.

Dzieci jeszcze nie chodzą do szkoły, ale kiedy powstanie Dom Modlitwy, zostanie w nim otwarta szkoła z nauczaniem początkowym.


W wyniku pracy ewangelizacyjnej prowadzonej przez Kościół Żywego Boga, kilkanaście rodzin uwierzyło w Pana Jezusa. Wierzący spotykają się okazjonalnie po domach. Z nami spotkali się pod drzewem. Modlą się o to, aby w wiosce powstała szkoła dla ich dzieci i dom modlitwy, gdzie mogliby się spotykać na nabożeństwa.
W lipcu lokalne władze przyznały Romom kawałek ziemi, na którym mogliby wybudować taki obiekt oraz dały zezwolenie na jego budowę, jednak aby projekt został zrealizowany, potrzebne są środki z zewnątrz.

Prosimy o pomoc finansową w realizacji tego projektu.
Pomoc prosimy przesyłać na konto BSM z dopiskiem
Ukraina – Domboki

Jak to robić, zobacz: Wpłaty na BSM

Zobacz w Galerii kilka zdjęć pokazująych życie w Domboki