Aktualności

Pomoc humanitarna dla ofiar wojny na Ukrainie

Dzięki darowiznom z Polski, Anglii, Australii, Austrii, Francji, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii i USA, mogliśmy zorganizować transporty z pomocą humanitarną dla ofiar wojny na Ukrainie.

Do tej pory (17.05) odbyło się około 50 kursów z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Całkowita masa przewiezionej żywności wyniosła ok. 50 ton. Wysyłaliśmy głównie takie produkty jak cukier, kasza, ryż, makaron, olej, smalec, konserwy rybne, pasztety, konserwy mięsne i fasola.

Do tego doszła ok. 1 tona środków czystości oraz 80 paczek produktów higienicznych dla dorosłych, 70 kartonów mleka w proszku dla dzieci, 20 kartonów szczoteczek do zębów, 20 kartonów koców i innych materiałów przekazanych nam do transportu przez Urząd Miasta w Ustroniu.

Dziękujemy Bogu za wszystkie osoby, które pobudził do działania.
Pragniemy podziękować:
– wszystkim ofiarodawcom, których nie sposób tutaj wymienić,
– panu Markowi Macura, właścicielowi Hurtowni Spożywczej w Wiśle, za przygotowywanie żywności do transportu, a także zaangażowanie Firmy w kursach na Ukrainę,
– panom Tomaszowi Korczowi i Leszkowi Szymańskiemu z Firmy Transportowej Korcz za wielokrotne zaangażowanie w przewóz produktów,
– Firmie Logistycznej pana Pawła Szewczuka również za zaangażowanie w transport.
W przewozie produktów biorą również udział kierowcy BSM.

W miarę otrzymywania darów na ten cel, będziemy organizować kolejne transporty. Średni koszt 1 tony żywności wraz z transportem na Ukrainę wynosi ok. 10.000 złotych.

Jeśli pragniesz wesprzeć projekt pomocy humanitarnej dla ofiar wojny na Ukrainie, możesz to uczynić przekazując darowiznę na konto BSM tytułem „Pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie”. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie wsparcie!

Więcej zdjęć w Galerii.