Numer 95, jesień 2019

Numer 95, jesień 2019

„Kiedyś spotkałem w supermarkecie pewnego znajomego. Mieszka on w miejscowości, gdzie służymy. Podszedł do mnie i zapytał:
-Marian, coś ty zrobił z tymi ludźmi?
Wystraszyłem się, że zrobili coś złego. On jednak powiedział, że ci ludzie stali się zupełnie inni. Powiedział, że wcześniej mieszkańcy nie mogli niczego zostawiać w ogrodzie, bo zaraz zostało to skradzione, a teraz wszystko pozostaje na miejscu, nikt tego nie rusza.
– Kto ich tak zmienił? – zapytał. – Ty?
– Nie, to nie ja, ale Boże Słowo. Zmieniło ich Boże Słowo. Zmienił ich Jezus Chrystus”.

Powyższy dialog to tylko fragment jednego z artykułów najnowszego numeru Idźcie – kazania pastora Mariana Kalei na uroczystości przekazania Romom na Słowacji dwujęzycznego wydania Nowego Testamentu. Pastor mówił o roli Słowa Bożego w życiu człowieka wierzącego. W jesiennym numerze przeczytamy również o misjonarzach, którzy doświadczają często wielu trudności, a nawet poświęcają swoje życie, by inni mogli to Słowo poznać i również uwierzyć. W „Recenzjach” znajdziemy propozycje książek, które opowiadają o docieraniu ze Słowem do ludzi, konkretnie o przemycie Biblii, a także zachętę, by modlić się o prześladowany Kościół.  Z okazji Międzynarodowego Dnia Edukacji, Iza dzieli się z nami garścią informacji na temat edukacji i alfabetyzacji. Jesienny numer zawiera również krótki fotoreportaż ze szkoły romskiej w Wielkich Łuczkach oraz z różnych letnich spotkań/obozów dla dzieci, podczas których używano materiałów przygotowanych przez Edukację Biblijną. W związku z Walnym Zebraniem członków BSM będziemy mogli przeczytać krótkie sprawozdanie z tego wydarzenia i przeczytać co nieco o nowym Zarządzie stowarzyszenia.